Polska wersja English version francais version Russian version Deutsche Version Espanol

Drukuj: "Recenzje książki"wydrukuj: recenzje

Recenzje książki

"Nieznany Świat" nr. 06/2003

OPĘTANI PRZEZ DUCHY. Egzorcyzmy w XXI stuleciu. Wanda Prątnicka. Wydawnictwo CENTRUM, Gdańsk 2002

Książka Wandy Prątnickiej to wyjątkowa pozycja, a to ze względu na fakt, że w ezoterycznej literaturze światowej nikt jeszcze nie opisał zagadnienia egzorcyzmów w tak obszerny, głęboki i zrozumiały sposób. Książka skierowana jest to każdego czytelnika, nie tylko tego interesującego się ezoteryką. Przystępnie i zadziwiająco jasno przedstawia przyczyny toksycznych związków jakie powstają między ludźmi i duchami. Zawiera wielką dozę psychologii duszy, świadectwo dojrzałości duchowej autorki. Duchy to dusze ludzi, które po śmierci ciała fizycznego nie zdecydowały się na przejście na drugą stronę kurtyny śmierci. Dzieje się tak ze względu na fakt, że z różnych powodów przegapiły własną śmierć, nie miały odwagi odejść w zaświaty lub zostały zatrzymane, czy wręcz sciągnięte z drogi przez opłakujących te dusze bliskich.
Gdy pozostają w świecie żywych opętują ludzi, co może być przyczyną bardzo przykrych, a czasami wręcz tragicznych doświadczeń. Zaczynając od najlżejszych - obecność duchów w człowieku powoduje silne wahania nastrojów od silnych wybuchów negatywnych emocji do głębokiej depresji. Wywołują silne stany lękowe, namawiają opętanych do samobójstwa, silnie wpływają na psychikę i są przyczyną chorób psychicznych. Poza tym choroby zmarłego człowieka bardzo często przenoszą się poprzez ducha na osobę opętaną. Z urywkami książki można zapoznać się na stronie internetowej www.egzorcysta.pl.

Wanda Prątnicka jest światowej sławy egzorcystką, psychoterapeutą. Na przestrzeni minionych trzydziestu lat pomogła kilkudziesięciu tysiącom klientów na całym świecie.


"Czwarty Wymiar" kwiecień 2003

Wanda Prątnicka: "Opętani przez duchy. Egzorcyzmy w XXI stuleciu"
(wydawnictwo Centrum, Gdynia 2002; str. 288)

Duchy są wśród nas - tak najkrócej można określić punkt wyjścia tej książki. Wiele dusz, jak twierdzi autorka, nie chce po śmierci ciała przekroczyć "kurtyny śmierci", odwraca się od "Światła" i pozostaje w zawieszeniu pomiędzy dwoma światami. Najczęściej wracają do dobrze znanych sobie miejsc i do osób, z którymi były związane za życia. I tu mogą się pojawiać kłopoty osób żywych narażonych na - często niechciany - kontakt z duchami. Zaczynają się zachowywać irracjonalnie, zaczynają walczyć ze swoimi prześladowcami, zawierają z nimi rozmaite układy, ale najczęściej nie potrafią się znaleźć w nowej dla siebie sytuacji. Okazuje się, że duchy mogą nawet prowadzić intensywne życie erotyczne, organizować orgie, zmuszać żywych do seksu, i to niekiedy nie w zaciszu sypialni, ale w miejscach publicznych, wykorzystując swoją niewidzialność. Kłopoty, kłopoty i jeszcze raz kłopoty, których finałem może być choroba psychiczna. Takim właśnie osobom spieszy z pomocą Wanda Prątnicka, współczesna egzorcystka, która żywym pozwala uwolnić się od prześladowców, a duszom zmarłych pomaga znaleźć sposób i siłę, by przejść na drugą stronę i pogodzić się z Bogiem.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Umieść tutaj swoją opinię
Email lub pseudonim
Oceń jakość portalu: pozytywna neutralna negatywna


12.01.2005 Napisał użytkownik mima921
Cześć, witam! Uważam, że jest to super książka.
23.08.2004 Napisał użytkownik ewa
20.08.04 wpadła mi w ręce Pani ksiażka, jest rewelacyjna! Już ją przeczytaŁam i posłałam w obieg do osób, które bardzo potrzebują pomocy.
01.08.2004 Napisał użytkownik pjaskula
To jest lektura dla tych Duchownych, którzy zamiast mówić prawdę wiernym i uświadamiać, co będzie potem, to myślą o opłatach za chrzest, komunię, ślub, pogrzeb itd. I na tym kończy się ich rola. Niech przeczytają tę książkę, to uzupełnią swoją wiedzę, której Seminarium im nie dało.
Jeżeli zauważyłeś błedy na stronie wyślij email

Artykuły na mój temat

Onet.pl
Feniks
Wróżka
Czwarty wymiar
Gwiazdy mówią
Egzorcyści
Nawiedzenie
Duchy
Nowe artykuły
Najnowsze artykuły

Fragmenty z książki
Opętani przez duchy

Wprowadzenie
Spis treści
Iluzja śmierci
Wstęp do książki
Śmierć i co potem
Dlaczego dusze zostają
Gdy dusza pozostaje
Jaki ma to na nas wpływ
Choroby
Opętanie a choroba psychiczna
Zmiany nastrojów
Fobie, natręctwa, lęki
Samobójstwa
Wywoływanie duchów
Nałogi
Nawiedzone domy
Z życia wzięte
Więcej urywków
Egzorcyzmy a Kościół
Czy szatan istnieje?
Depresja
Lęk
Recenzje książki

Uzależnienia i nałogi


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 1


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 2


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 3


Fragmenty z książki
Poznaj Prawdę
i bądź wolnyTom I


Tom II


Tom III


Nowe książki
Wandy Prątnickiej
już dostępne!


Wybierz język