Polska wersja English version francais version Russian version Deutsche Version Espanol

Drukuj: "Piekło"wydrukuj: pieklo

Piekło nie istnieje

Podczas programu nadawanego na żywo w telewizji Puls dnia 28.07.2004 pani Wanda stwierdziła, że piekło nie istnieje. Pani Wanda czerpie tę wiedzę ze swojej codziennej praktyki. Pogląd ten podziela rówinież Papież Jan Paweł II.

Poniżej załączamy wycinek artykułu Robert Fulforda z dnia 21.12.1999 wydrukowanego w gazecie "The National Post" odnoszącego się do serii przemówień wygłoszonych w grudniu 1999 przez Papieża Jana Pawła II:

Pope says: Hell is not God's punishment

(...) A week after the talk about heaven, he had more striking news. Hell, he said, is not a punishment imposed by God, despite what everyone has always said. No, it's just an unwise choice that humans make. The images of hell in scripture, he suggested, are taken too literally. Actually, hell is the condition of those who separate themselves from God, "the pain, frustration and emptiness of life without God." Artists trying to follow scripture have depicted hell as a world of fire controlled by devils with pitchforks. The Pope thinks those are metaphors, every one of them. (...)

Tłumaczenie:

Papież twierdzi: Piekło nie jest karą nałożoną przez Boga

(...) Tydzień po swoim wykładzie o niebie Papież miał więcej uderzających nowości. Piekło powiedział, nie jest karą nałożoną przez Boga, bez względu na to, co wszyscy zawsze twierdzili. Nic z tych rzeczy - piekło jest jedynie niezbyt mądrym rodzajem wyboru na jaki decydują się ludzie. Obrazy piekła użyte w pismach świętych, sugerował, są brane zbyt dosłownie. Dokładniej rzecz biorąc - piekło jest stanem, w którym znajdują się ci, którzy odseparowali się od Boga "jest cierpieniem, frustracją i pustką życia bez Boga". Artyści, którzy starali się podążać za pismami świętymi przedstawiali piekło jako świat ognia, kontrolowany przez diabły z widłami. Papież postrzega każde z nich jako jedynie metaforę. (...)

A zatem - jeżeli piekło jest stanem ludzkiego ducha, a nie miejscem, to z jednoznaczną pewnością możemy powiedzieć, że piekło nie istnieje wcale. Stan ducha jest bowiem kwestią wyboru. Piekło istnieje zatem jedynie jako stan, który wybieramy, nie istnieje zaś, gdy wybieramy inaczej.

Jeżeli chcesz przeczytać artykuł Roberta Fulforda w całości wejdź na stronę dziennika "The National Post" lub wpisz do wyszukiwarki Google tekst: Robert Fulford's column about Pope John Paul II


Umieść tutaj swoją opinię
Email lub pseudonim
Oceń jakość portalu: pozytywna neutralna negatywna


28.04.2015 Napisał użytkownik Monika
Miłość zawarta przez Boga w Człowieku potrafi zmieniać ten świat tak, aby był w harmonii z Bogiem.
16.02.2012 Napisał użytkownik paulis
Zgadam się z Papieżem.
26.03.2011 Napisał użytkownik Jacek
Dobrze powiedziane.
23.05.2010 Napisał użytkownik tersea6
Jestem tego samego zdania i zawsze byłam - piekło, to oddalenie się od Boga. Bezkres bezsensu. Za życia już się częściowo sprawdza; bez Boga życie jest w pośpiechu, napięciu, niezorganizowane, decyzje podejmowane wbrew rozsądkowi i sobie.
21.04.2005 Napisał użytkownik Karolcia
Tak wiele mądrości zawarł w swoich słowach papież, jak wiele rzeczy rozumiał ..mimo iż Kościół wykreował schematyczną wiarę w diabły z widełkami itd... Kto odważył by się na takim stanowisku podważać wielkie wierzenia kościoła w piekło,niebo,szatana..Ciężko mi się przestawić na to,że teraz jest w sferze mentalnej,mimo iż wiem,że to piękne.
Jeżeli zauważyłeś błedy na stronie wyślij email

Artykuły na mój temat

Onet.pl
Feniks
Wróżka
Czwarty wymiar
Gwiazdy mówią
Egzorcyści
Nawiedzenie
Duchy
Nowe artykuły
Najnowsze artykuły

Fragmenty z książki
Opętani przez duchy

Wprowadzenie
Spis treści
Iluzja śmierci
Wstęp do książki
Śmierć i co potem
Dlaczego dusze zostają
Gdy dusza pozostaje
Jaki ma to na nas wpływ
Choroby
Opętanie a choroba psychiczna
Zmiany nastrojów
Fobie, natręctwa, lęki
Samobójstwa
Wywoływanie duchów
Nałogi
Nawiedzone domy
Z życia wzięte
Więcej urywków
Egzorcyzmy a Kościół
Czy szatan istnieje?
Depresja
Lęk
Recenzje książki

Uzależnienia i nałogi


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 1


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 2


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 3


Fragmenty z książki
Poznaj Prawdę
i bądź wolnyTom I


Tom II


Tom III


Nowe książki
Wandy Prątnickiej
już dostępne!


Wybierz język