Polska wersja English version francais version Russian version Deutsche Version Espanol

Drukuj: ""wydrukuj: koniec nauki poznaj prawde

Koniec nauki?

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej
"Poznaj Prawdę i bądź wolny"


Każda lekcja, przez jaką przechodzimy w ludzkim życiu, jest po to, abyśmy poprzez jej doświadczanie jak najbardziej upodabniali się do Boga. W taki sposób zbliżamy się do Niego i możemy w którymś momencie już na zawsze pozostać w prawdziwym Domu. Jest to możliwe dopiero wtedy, gdy zaliczymy wszystkie lekcje, czyli uwolnimy się od ludzkich pragnień poprzez ich zrozumienie, a nie wyparcie. Gdy je wyprzemy, staną się zaczynem ściągającym nas z powrotem na Ziemię.
Mam nadzieję, że wiedza ta przyniesie ci wyjaśnienie wielu problemów, z którymi być może się do tej pory borykałeś, nie wiedząc, z jakiego powodu znalazły się w twoim życiu. Może ona również usunąć wiele trudności, z jakimi się na co dzień spotykasz. Mam nadzieję, że przestaniesz z pretensją postrzegać świat jako pełen "niesprawiedliwości", gdyż będziesz już wiedział, że są one pozorne. Gdy to sobie w pełni przyswoisz, przed twoimi oczyma ukaże się powszechny ład w pozornym chaosie współczesnego świata. Nadal będziesz widział wokół siebie istoty, które nie są sobie równe, ponieważ każda z nich dźwiga zupełnie inny bagaż doświadczeń, posiada różne talenty, umiejętności i energię pochodzącą z różnych wcieleń. Z drugiej strony, drogi czytelniku, będziesz jednak wiedział, że jako dusze jesteśmy sobie równi i że wszyscy jesteśmy uczniami w tej samej szkole. Mamy ten sam cel - dojść do poziomu oświecenia, umożliwiającego nam zdanie egzaminu na poziom wyższy. Całkiem jasno zobaczysz wtedy, że pomimo wszystkich różnic ścieżka każdego człowieka jest zasadniczo taka sama. Przebywając w stanie fizycznym, wszyscy musimy uczyć się tych samych prawd oraz integrować się z nimi na tyle, aby stały się naszą drugą naturą. Na każdą z lekcji składają się takie same czynniki dla wszystkich ludzi. Istnieje ich jednak tak wielka różnorodność, że wielu z nich gubi się w ich rozpoznaniu. Przy każdym pobycie na Ziemi uczymy się tylko trochę każdej z tych cnót, gdyż nie jesteśmy w stanie ze względu na ich złożoność osiągnąć mistrzostwa za jednym razem.
Jak już wiesz, każda dusza przed przyjściem na świat spisuje coś w rodzaju scenariusza na swe przyszłe wcielenie, dokładnie projektując wszystko, co jej pomoże w nauczeniu się pożądanej lekcji. Jedna dusza może planować naukę tylko jednego aspektu np. nauczenia się cierpliwości, a i nawet ten jeden może okazać się dla niej zbyt trudny do zrealizowania. Inna dusza nie ma z tym większego problemu, a za to trudność nastręcza jej np. opanowanie własnego lęku czy złości. Jest tak z wieloma rzeczami tu, na Ziemi. Jakiś człowiek może pięknie grać czy śpiewać, ale może nie mieć zdolności manualnych. Inny może się dobrze uczyć przedmiotów ścisłych, lecz mieć trudności z wysławianiem się itd.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Umieść tutaj swoją opinię
Email lub pseudonim
Oceń jakość portalu: pozytywna neutralna negatywna


Jeżeli zauważyłeś błedy na stronie wyślij email

Artykuły na mój temat

Onet.pl
Feniks
Wróżka
Czwarty wymiar
Gwiazdy mówią
Egzorcyści
Nawiedzenie
Duchy
Nowe artykuły
Najnowsze artykuły

Fragmenty z książki
Opętani przez duchy

Wprowadzenie
Spis treści
Iluzja śmierci
Wstęp do książki
Śmierć i co potem
Dlaczego dusze zostają
Gdy dusza pozostaje
Jaki ma to na nas wpływ
Choroby
Opętanie a choroba psychiczna
Zmiany nastrojów
Fobie, natręctwa, lęki
Samobójstwa
Wywoływanie duchów
Nałogi
Nawiedzone domy
Z życia wzięte
Więcej urywków
Egzorcyzmy a Kościół
Czy szatan istnieje?
Depresja
Lęk
Recenzje książki

Uzależnienia i nałogi


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 1


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 2


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 3


Fragmenty z książki
Poznaj Prawdę
i bądź wolnyTom I


Tom II


Tom III


Nowe książki
Wandy Prątnickiej
już dostępne!


Wybierz język