Polska wersja English version francais version Russian version Deutsche Version Espanol

Drukuj: "Polecamy filmy"wydrukuj: inne 6

Polecamy filmy

Na stronie tej polecamy filmy, które w sposób prawdziwy pokazują tematykę duchów. Niestety nie jest takich pozycji wiele. Większość filmów o tej tematyce posiada bowiem fabułę opartą na fantazjach autora, która ma wzbudzać w widzach sensację, lęk itp.

Wielu zapewne widziało już niektóre z poniżej wyszczególnionych filmów. Warto jednak obejrzeć je jeszcze raz i zwrócić uwagę na to, jak pokazują tematykę duchów.

  1. "Ostatni znak" (ang. "The last sign"), 2005. Obsada: Andie MacDowell, Tim Roth. Wdowa nękana jest przez ducha męża, który usilnie i na wiele sposobów stara się z nią skontaktować. Przerażona Kathy (Andie MacDowell) stara się początkowo ignorować te próby, co zaostrza całą sytuację. Bardzo prawdziwy film ukazujący paletę emocji powstałą po śmierci bliskich. Ukazuje też kluczową rolę przebaczenia dla duchów oraz ludzi.

  2. Amerykańska produkcja "Uwierz w ducha" (ang. "Ghost"), 1990. Obsada: Patrick Swayze, Demi Moor, Whoopi Goldberg. Film opisuje przygody niespodziewanie zmarłego bohatera wiodącego przez pewien czas żywot ducha. Film pokazuje egzystencję po "śmierci" nagle zmarłej osoby. Warto zaobserwować na nim, jak będziemy po "śmierci" postrzegali siebie i otoczenie, przed jakimi wyborami zostaniemy postawieni itp.

  3. Następny film amerykański "Szósty zmysł" (ang. "The sixth sense"), 1999. Obsada: Bruce Willis, Haley Joel Osment. Film opowiada historię kilkuletniego chłopca, u którego już w dzieciństwie uruchomił się "szósty zmysł", czyli czakram trzeciego oka umożliwiający mu widzenie duchów. Świetna pozycja, bardzo prawdziwie przekazująca fakty. Chłopiec widzi świat duchów, nie mogąc się jednocześnie z nikim tą wiedzą podzielić w obawie, że przestraszy otoczenie lub zostanie uznany za szaleńca.

  4. "Piękny umysł" (ang. "A Beautiful Mind"), USA 2001. Obsada: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly. To film oparty na faktach autentycznych, opisujący historię genialnego naukowca, laureata nagrody Nobla, a zarazem schizofrenika Johna Forbesa Nasha, nawiedzonego przez duchy. Nash bierze duchy, które go opętały za rzeczywistość i podpada w coraz większe kłopoty i wynikające z nich cierpienie, które dobiegają końca dopiero w momencie, gdy postanawia on raz na zawsze rozstać się z duchami.

  5. "Między piekłem a niebem" (ang. "What dreams may come"), USA 1998. Obsada: Robin Williams, Annabella Sciorra. Obraz pokazuje losy głównego bohatera ginącego w tragicznym wypadku oraz jego przygody po "śmierci" odgrywające się między innymi w świecie duchów. Bardzo wartościowa pozycja w bardzo przejrzysty i prawdziwy sposób pokazująca "życie po śmierci".

  6. "Inni" (ang. "The Others"), USA 2001. Obsada: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston. Film opisuje historię matki z trójką dzieci, która zamieszkuje w domu nawiedzonym przez duchy. Doskonały film. Nie będę omawiał go bliżej, gdyż nie chcę zdradzić bardzo zaskakującego zakończenia.

  7. "Zabłąkane dusze" (ang. "Restless spirits"), Kanada 1999. Obsada: Juliana Wimbles, Lothaire Bluteau. Film czasami wyświetlany przez kanał "Hallmark". Opisuje on przygody dwóch pilotów z lat 20-tych, którzy zginęli w katastrofie samolotu i nie uświadomili sobie tego, że już nie żyją. Codziennie powtarzają i przeżywają chwilę swojej śmierci. Dopiero spotkanie z dziewczynką, która ma dar widzenia duchów naprowadza ich na zrozumienie tego, co naprawdę wydarzyło się ponad pół wieku temu.

  8. "W obronie życia" (ang. "Defending your life"), USA 1991. Obsada: Meryl Streep, Albert Brooks. Doskonały film opisujący losy mężczyzny, który po "śmierci" dostaje się do przepięknego miasteczka zamieszkałego przez ludzi, którzy "umarli" i przechodzą przez proces "weryfikacji", mającej odpowiedzieć na pytanie, czy muszą ponownie wrócić do Ziemskiej Szkoły, czy dojrzali już do tego, aby dalsze życie prowadzić w "Niebie". Zabawna komedia oparta jednak na prawdzie z obsadą wspaniałej aktorki Meryl Streep.

  9. "Jak w niebie" (ang. "Just Like Heaven"), USA 2005. Obsada: Elizabeth Masterson, Mark Abbott. David (Mark Abbott) zaczyna widywać w swoim mieszkaniu ducha wcześniejszej właścicielki. Oboje są przerażeni faktem, że znajdują obcych w swoim własnym mieszkaniu. Komedia romantyczna, która jednak w bardzo prawdziwy sposób opisuje życie "po tamtej stronie".

  10. "Charlie St. Cloud" (ang. "Charlie St. Cloud"), USA 2010. Obsada: Zac Efron, Kim Basinger. Film opisujący historię głównego bohatera, cierpiącego po fizycznej stracie brata odwiedzającego go jednak w ciele astralnym. Film zawiera również romantyczną opowieść o związku głównego bohatera z dziewczyną, która ulega ciężkiemu wypadkowi i kontaktuje się z nim w ciele duchowym. Ciekawa i bardzo prawdziwa opowieść o życiu po śmierci i kontaktach żywych ze zmarłymi.


Umieść tutaj swoją opinię
Email lub pseudonim
Oceń jakość portalu: pozytywna neutralna negatywna


01.01.2013 Napisał użytkownik Allan Kardec
Obejrzałem film "Szósty zmysł" i bardzo mi się spodobał.
04.03.2011 Napisał użytkownik Wojciech P
Nie widziałem, ale na pewno zobaczę!!!
08.06.2010 Napisał użytkownik lalunie
Zgadzam się z p. Wandą. Lęk nie jest dla człowieka niczym dobrym, wręcz przeciwnie... Pozdrawiam.
07.08.2008 Napisał użytkownik ...
Czemu nie polecacie filmów typu Egzorcyzmy Emily Rose czy Omen?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:

Ponieważ obydwa filmy, tak zresztą jak większość filmów naszych czasów zbudowane są na lęku. A lęk to jeden z największych wrógów człowieka...
17.03.2005 Napisał użytkownik Maria
Obejrzałam „Szósty Zmysł”. Zgadza się z tym, co pisze pani Wanda. Polecam i pozdrawiam.
06.02.2005 Napisał użytkownik Magda
Wszystkie te filmy są naprawdę niezłe, bardzo mi się podobały. Najbardziej zaciekawił mnie film '' INNI''. Polecam i pozdrawiam bardzo serdecznie.
23.08.2004 Napisał użytkownik EWA
OGLĄDAŁAM CZTERY PIERWSZE PO KILKA RAZY. POZDRAWIAM.
08.06.2004 Napisał użytkownik zelekdp
Widziałem, bardzo dobre filmy warte polecenia innym.
Pozdrwienia - zelekdp
Jeżeli zauważyłeś błedy na stronie wyślij email

Artykuły na mój temat

Onet.pl
Feniks
Wróżka
Czwarty wymiar
Gwiazdy mówią
Egzorcyści
Nawiedzenie
Duchy
Nowe artykuły
Najnowsze artykuły

Fragmenty z książki
Opętani przez duchy

Wprowadzenie
Spis treści
Iluzja śmierci
Wstęp do książki
Śmierć i co potem
Dlaczego dusze zostają
Gdy dusza pozostaje
Jaki ma to na nas wpływ
Choroby
Opętanie a choroba psychiczna
Zmiany nastrojów
Fobie, natręctwa, lęki
Samobójstwa
Wywoływanie duchów
Nałogi
Nawiedzone domy
Z życia wzięte
Więcej urywków
Egzorcyzmy a Kościół
Czy szatan istnieje?
Depresja
Lęk
Recenzje książki

Uzależnienia i nałogi


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 1


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 2


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 3


Fragmenty z książki
Poznaj Prawdę
i bądź wolnyTom I


Tom II


Tom III


Nowe książki
Wandy Prątnickiej
już dostępne!


Wybierz język