Polska wersja English version francais version Russian version Deutsche Version Espanol

Drukuj: "Najczęściej zadawane pytania"wydrukuj: faq

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy proces oczyszczania jest dla osoby opętanej bezbolesny i niezauważalny? Miałem doświadczenia natury ezoterycznej, nieprzyjemne, i nie chcę ich powtarzać...

Odp.: Proces oczyszczania jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla klienta. Nie odczuwa on nic oprócz przypływu energii, sił życiowych, chęci do życia i pozytywnego nastroju.

2. Czy duchy mogą wpływać na decyzje człowieka?

Odp.: Oczywiście, często duchy manipulują człowiekiem i sprawiają, że człowiek podejmuje decyzje, których normalnie nigdy nie podjąłby.

3. Czy po oczyszczeniu duchy odejdą na stałe do Światła?

Odp.: To zależy od ducha, duchy po śmierci nadal mają wolną wolę i zgodnie z nią podejmują decyzje.

4. Czy ja sama mogę pomóc mojemu dziecku, czy mogę nauczyć się odprowadzać dusze? W jaki sposób to się robi.

Odp.: Nie radziłabym Pani, aby zaczęła Pani samodzielnie odprowadzać duchy, gdyż jest to niebezpieczne. Chcąc pomóc córeczce mogłaby je Pani ściągać na siebie, co z kolei mogłoby spowodować ogromne cierpienie, aż po choroby psychiczne, fizyczne i in.

5. Czy po odprowadzeniu przez Panią Wandę duchów nie będzie już niebezpieczeństwa przybycia innych duchów? Czy też Pani Wanda zaproponuje nam jakieś "tarcze antyduchowe”? Proszę mi to wyjaśnić.

Odp.: Oczyszczanie trwa przez okres do 3 miesięcy (jeżeli duchy odejdą wcześniej, a najczęściej tak jest, to oczyszczanie przestaje być potrzebne). Jest to okres, w którym klient nabiera wiedzy i umiejętności, aby w przyszłości chronić się przed wnikaniem duchów do ciała. Oprócz oczyszczania, które wykonuje pani Wanda uczymy klienta, jak radzić sobie z duchami. Gdy klient raz posiądzie tą wiedzę i umiejętności oraz nauczy się jak postępować i rozmawiać z duchami już zawsze będzie w stanie sam uporać się ze swoimi problemami.

6. Czy duchy mogą wpływać na stan naszych finansów?

Odp.: Tak, jeżeli duch za życia był przyzwyczajony do życia w biedzie, ściągnie biedę również i na nas.

7. Co duchy mogą spowodować w naszym życiu?

Odp.: Duchy mogą powodować różne go rodzaju choroby, od psychicznych po fizyczne. Są odpowiedzialne również za różnego rodzaju negatywne nastroje, kiepskie związki międzyludzkie, niepowodzenia życiowe na każdej płaszczyźnie: materialnej, finansowej, zdrowotnej itp. U każdego może objawiać się to inaczej, w zależności od osobowości człowieka, jago podświadomości, potrzeb, emocji.

8. Czy oczyszczanie nie zaszkodzi tym duszom?

Odp.: Nie, przeciwnie, oczyszczanie ma na celu pomóc duszom, które nie przeszły na drugą stronę kurtyny śmierci. Pani Wanda wskazuje im drogę do „Nieba”, gdzie powinny się były znaleźć zaraz po śmierci.

9. Czy Pani Wanda wierzy w Boga i czy egzorcyzmy są zgodne z wiarą katolicką?

Odp.: Tak, Pani Wanda bardzo wierzy w Boga i wszystko co robi, robi w celu niesienia pomocy ludziom oraz zabłąkanym duszom, które z różnych powodów nie przeszły do Boga, czyli tam, gdzie ich miejsce.

10. Jakie duchy najczęściej opętują ludzi ?

Odp.: Najczęściej są to duchy spośród zmarłych członków rodziny, przyjaciół, znajomych.

11. Dlaczego duchy nie przechodzą na drugą stronę kurtyny śmierci i opętują ludzi, czy dzieje się to z winy danej osoby?

Odp.: Nie jest to wina człowieka. Duchy nie przechodzą na drugą stronę najczęściej z powodu lęku. Nie wiedzą co się z nimi stanie, często boją się, że zostaną ukarane, że pójdą do „piekła”. Często nie są świadome tego, że nie żyją, a czasem po prostu nie chcą rozstać się z życiem. Przyczyn jest wiele.

12. Czy można określić jak dawno duch wniknął do mojego ciała?

Odp.: Nie da się tego określić, bowiem dla ducha czas nie istnieje, poza tym najczęściej duchy utrzymują, że nadal żyją, a zatem nie odpowiedzą na to pytanie.

13. Czy duchy mogą namawiać człowieka do samobójstwa?

Odp.: Tak, robią to bardzo często. Duch, który umarł i nie przeszedł na drugą stronę kurtyny śmierci jest najczęściej bardzo zrezygnowany, brak mu energii. Jeżeli taki duch opęta człowieka, ten będzie przejawiał podobny nastrój. Taki stan rzeczy jest główną przyczyną depresji, tak częstej w zachodnim społeczeństwie. Niekiedy duchy namawiają człowieka do samobójstwa z zawiści, na zasadzie - “Ja nie żyję, to ty też nie będziesz...”.

14. Co się dzieje z człowiekiem gdy duchy odejdą?

Odp.: Wraca mu chęć do życia, ma więcej energii, entuzjazmu, zaczyna być sobą, realizować swoje prawdziwe cele i pragnienia.

15. Czy duch odprowadzony ode mnie może wniknąć w inną osobę?

Odp.: Niestety tak. Duch może przejść do Boga, ale może również szukać innej osoby, w której ciało będzie mógł wniknąć.

16. Czy istnieją dobre duchy?

Odp.: Wszystkie duchy, które nie przeszły na drugą stronę są z zasady dla nas niebezpieczne, ponieważ aby móc dalej funkcjonować muszą kraść naszą energię. Często chcą też posiąść nasze ciało.

17. Czy nie można tych duchów jakoś na stałe przerzucić na drugą stronę?

Odp.: Niestety nie można. Duchy mają wolną wolę i nie można ich do niczego zmusić. Można im jedynie tłumaczyć, co jest lepsze dla nich i ludzi, co może ich nakłonić do dobrowolnego odejścia.

18. Czy oczyszczanie jest zawsze skuteczne?

Odp.: Tak oczyszczanie w wykonaniu Pani Wandy jest zawsze skuteczne, tzn. potrafi ona zawsze wyprowadzić ducha z nawiedzonego człowieka. Nie ma ona jednak wpływu na to, czy oczyszczony przez nią człowiek nie przyciągnie sobie z powrotem tego, czy innego ducha. O tym decyduje tylko dany człowiek, a nie Pani Wanda (ze względu na wolną wolę każdego z nas).

19. Czy człowiek może sam pozbyć się ducha?

Odp.: Najczęściej nie. Niestety potrzebny jest tu zabieg dobrego egzorcysty.

20. Dlaczego jedni ludzie mają duchy, a inni nie?

Odp: Jest to zależne od tak wielu czynników, że można by na ten temat napisać kilka książek. Polecam lekturę „Opętani przez duchy – Egzorczmy w XXI stuleciu”, która wyjaśnia ten temat.

21. Czy można oczyszczać kogoś bez jego wiedzy i czy oczyszczanie będzie skuteczne?

Odp: Tak, zdarza się to dość często, że osoby zlecają oczyszczanie ich bliskich. Oczyszczanie takie jest skuteczne w ok. 95%-ach przypadków. Przynosi to ulgę samym zainteresowanym, jak i ich bliskim. Jest jednak grupa ok. 5% osób, które z takich, czy innych powodów chcą być opętani przez duchy (np. dlatego, że mają przy sobie kogoś, kto im ciągle podpowiada, co mają zrobić. Albo duch zaspokaja potrzeby opętanego, np. seksualne...). Tym osobom z reguły nie jesteśmy w stanie pomóc, chyba że same zdecydują się one popracować nad zerwaniem uzależnienia od duchów. Dojrzeli do tego ci wszyscy, którzy cierpieli ze względu na obecność duchów i chętni są, aby „rozprawić” się z tą kwestią.

22. Czy po wywoływaniu duchów duch może zostać w naszym ciele?

Odp: Tak, ponieważ wywoływane duchy najczęściej pozostają przy osobach, które je wywoływały, co w konsekwencji prowadzi do opętania. Dodatkowo należy dodać, że duchy przywołane niechętnie odchodzą od uczestników seansów spirytystycznych. Duch postrzega siebie jako zabawkę w rękach wywołujących go osób i chce w podobny sposób zabawić się kosztem człowieka. Więcej na ten temat w zamieszczonych wycinkach z książki na temat wywoływania duchów.

23. Czy można sprawdzić, czy duch wszedł do naszego ciała?

Odp: Człowiek podświadomie zawsze wie o tym, że został opętany. Jednak gdy duch jest w naszym ciele mamy bardzo słaby kontakt z naszą podświadomością i emocjami. Wskazówką może być pogarszający się bez konkretnej przyczyny stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Gdy duch znajduje się w naszym ciele czujemy się wyczerpani, mamy mało energii, jesteśmy depresyjne nastawienie do siebie i otoczenia. Gdy duch się jednak czegoś przestraszy potrafimy wpadać w silne negatywne emocje takie jak gniew, złość, wściekłość, nienawiść, które wszystkie wynikają z lęku. Gdy zaobserwujemy u siebie takie objawy najlepiej jest zwrócić się do kompetentnego egzorcysty, który będzie mógł sprawdzić, czy przyczyną naszego niepokojącego stanu zdrowia są duchy.

24. Czy duchy mogą przemieszczać się w różne miejsca, czy przebywają tylko w tych, które znają?

Odp: Przeważnie duchy przebywają w miejscach, które były im znane za życia. Jest to związane z podobną wibracją zarówno ducha jak i miejsca. Jeżeli duch się przemieszcza, to tylko w miejsca o podobnych wibracjach jak swoje. Na przykład jeżeli duch jest bardzo przywiązany do świata materialnego, to będzie pozostawał wśród osób, które także mają takie przywiązanie. Z drugiej strony patrząc na sprawę należy stwierdzić, że w świecie duchów można przemieszczać się bardzo szybko, prawie z szybkością myśli. Jeżeli zatem duch, który umarł powiedzmy w Polsce zostanie przyciągnięty przez Amerykanina o podobnym problemie emocjonalnym (czyli podobnej wibracji) to w kilka sekund może znaleźć się w Ameryce zupełnie nie wiedząc dlaczego.

25. Czy można mówić do duchów, które nie przeszły na drugą stronę? Czy one nas usłyszą? Czy jest możliwość współpracy np. z duchami najbliższych?

Odp: Kategorycznie nie powinniśmy rozmawiać z duchami, które nie odeszły na drugą stronę kurtyny śmierci, ponieważ usłyszą nas na pewno, a rozmowy takie są równoznaczne z wywoływaniem duchów, a to jest niebezpieczne nawet jeżeli duchem jest ktoś z naszej najbliższej rodziny. Człowiek w momencie śmierci zachowuje swoją osobowość, ale u osób które nie przeszły do Boga bardzo nasilają się emocje. Świat w którym duchy postanowiły pozostać jest miejscem, które zbudowane jest między innymi z ludzkich emocji, namiętności, żądz. Należy więc sobie uświadomić, że nasza np. kochana babcia nie jest do końca tą babcią, którą znaliśmy za jej życia i że będąc przez nią opętanym zawsze doświadczymy cierpienia, czy to psychicznego, czy fizycznego. Prawie zawsze aby pomóc duchom, które nie przeszły do "Nieba" potrzebny jest egzorcysta.


Umieść tutaj swoją opinię
Email lub pseudonim
Oceń jakość portalu: pozytywna neutralna negatywna


04.02.2015 Napisał użytkownik
Pani Wando, To co Pani tu napisała daje wiele do myślenia, a także jest bardzo interesujące i wiele uświadamia.
03.12.2012 Napisał użytkownik algida
Ta strona jest super, po prostu odpowiedziała na moje wszystkie pytania.
14.07.2010 Napisał użytkownik estera
Bardzo interesujące odpowiedzi na dręczące nas pytania. Wiem, co to znaczy po części, moja kuzynka doświadcza tego we własnym domu. Nie wiem czemu, ale od zawsze wierzyłam w duchy. Nie rozumiem tylko ludzi, którzy się z tego śmieją. Bardzo pozytywna strona.
31.08.2009 Napisał użytkownik Arek
Witam Pani Wando! To wspaniałe, co Pani robi dla ludzi, bardzo podoba mi się ta strona, dowiedziałem sie z niej wielu pozytywnych rzeczy.
20.05.2008 Napisał użytkownik karolcia daga sylwia dominika
Strona jest ok. Ja widzę duchy z przyjaciółkami. Dużo się z niej dowiedziałysmy.
09.08.2007 Napisał użytkownik Marysia
Strona jest supper, bardzo mi się podoba, teraz wiem że mało wiem. Miałam taki przedmiot jak psychologia rozwoju, czy kliniczna. Zawsze ktoś podnosił te tematy, ale mało się z nich dowiedziałam. Świetna strona!!!
29.11.2006 Napisał użytkownik Viki
Droga Pani Wando. Czytałam Pani książkę rok temu, zrobiła na mnie duże wrażenie. Dawno temu miałam chyba kontakt z duchami, jestem tego prawie pewna. Jadnak mam na tyle mocną wolę, że choć byłam tego nieświadoma jakoś je od siebie odegnałam, a na pewno nie sprawiają mi już przykrości. W moim domu słychać trzaskanie drzwi, mimo iż są one zamknięte, słyszymy to wszyscy, a jest nas 7 domowników. Już sie przyzwyczailiśmy, z humorem mówimy, że to prababcia lub pradziadek. Wydaje mi się jednak że nie powinniśmy tego akceptować i coś z tym należy zrobić. (...)
04.05.2005 Napisał użytkownik ktoś
Jeśli umiera osoba opętana przez ducha i idzie do Światła, to czy duch opętujący też odchodzi, czy nadal tu zostaje?

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
Nie odchodzi, czyli zostaje po tej stronie kurtyny śmierci.
30.04.2005 Napisał użytkownik zaciekawiona
Czy duchy mogą przychodzić do tych ludzi, którzy nagannie o nich myślą i czytają o nich, ale nie wywołują duchów w żaden sposób ?

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
Tak, przyciąga ich samo myślenie o nich.
05.04.2005 Napisał użytkownik Koral
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy wie pani jak jest po tamtej stronie? I jeszcze jedno pytanie - czy istnieje takie coś jak piekło?

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
Tak wiem, jak wygląda życie po tamtej stronie. Piekło nie istnieje – proszę przeczytać artykuł, jaki o tym napisałam znajdujący się na tej stronie.
03.04.2005 Napisał użytkownik strach
Witam. Mój problem jest taki, że za każdym razem gdy pomyśle o duchu, który mógłby we mnie być przechodzą mnie dziwne ciarki, nie są to ciarki strachu, po prostu takie dziwne uczucie, np. teraz kiedy to piszę. Często zdarza mi się np. denerwować się na ukochaną mi osobę dosłowni za NIC, niekiedy mam nawet myśli samobójcze...

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
To są niestety symptomy nawiedzenia...
29.03.2005 Napisał użytkownik Selene
Witam. Chciałam się dowiedzieć czy jestem opętana przez duchy. Parę lat wcześniej wywoływałam z koleżanka duchy. Od jakiegoś czasu mam lęki związane z oddalą, otchłanią, wysokością, w zasadzie zaczęłam sie wszystkiego obawiać. Dostałam alergii na nikiel i promienie słoneczne. (...) Często mam chwilowe ataki złości, które mijają bardzo szybko i są powodowane naprawdę bzdurami. Za często zdarza mi się być smutną i zmęczoną, pojawiły się bóle głowy. (...) Po przeczytaniu tej strony bardzo się zaniepokoiłam, stąd moja prośba o zdiagnozowanie "mojego przypadku". Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
Sporo mówi za tym, że to duchy. Aby mieć pewność proszę skontaktować się z nami.
25.02.2005 Napisał użytkownik Siejol
Dlaczego okres oczyszczania trwa aż 3 miesiące?

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
Oczyszczanie trwa przez okres do 3 miesięcy. Jeżeli duchy odejdą wcześniej, a najczęściej tak jest, to oczyszczanie przestaje być potrzebne.
24.02.2005 Napisał użytkownik tmn
Jaki okres czasu mija od śmierci do momentu zamknięcia kurtyny, czyli momentu, kiedy dusza nie ma już energii, aby pójść do nieba ?

Odpowiedź z Biura Wandy Prątnickiej:
Około 40 dni.
28.12.2004 Napisał użytkownik miki
Czy gdy wywołuje się duchy można zostać od razu opętanym?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Niestety dzieje się tak najczęściej.
28.12.2004 Napisał użytkownik Spirit
Myślę, że ten artykuł tchnął we mnie ducha...w pozytywnym sensie tej wypowiedzi. Środowisko duchów nadal wzbudza we mnie zainteresowanie i lęk przed ich negatywnym działaniem. Jednakże po tej dozie informacji pewne sprawy wydały mi się bardziej zrozumiałe i jeszcze bardziej intrygujące...
19.12.2004 Napisał użytkownik gosia1292
Droga Pani Wando mam do Pani dwa pytania - czy przez duchy można stracić świadomość i kogoś zabić ? I czy po swojej śmierci, jeżeli przejdziemy przez kurtynę do nieba, to czy będziemy mogli zobaczyć swoich bliskich przez przyjście na ziemię jako duch ?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Wszyscy mordercy zabijają tylko dlatego, że chwilowo ‘wszedł’ w nich duch. Drugie pytanie – Nie przychodzimy wtedy z powrotem jako duchy, ale możemy oglądać to, co robią nasi bliscy. Zazwyczaj nie jesteśmy wtedy już zainteresowani kontaktami z nimi, gdyż wiemy, że wkrótce spotkamy się wszyscy w Niebie.
12.11.2004 Napisał użytkownik slodkusia
Droga wando powinno bycć wiencej takich stron ta stronka jest ok
06.11.2004 Napisał użytkownik elunia
Mam pytanie - jeśli duch zdecyduje się zostać na ziemi i zrozumie, że jest to dla niego błąd, czy może zmienić decyzję i normalnie przejść do Nieba?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Nie może odejść o własnych siłach. Musi zwrócić się o pomoc do Boga. Może mu też pomóc dobry egzorcysta.
14.10.2004 Napisał użytkownik Adela
Czy odprowadzając duchy od nawiedzonych osób ujawnia Pani zainteresowanym, czyje duchy nawiedziły daną osobę?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Najczęściej nie ma takiej konieczności. W rzadkich przypadkach pacjenci muszą jednak popracować nad emocją związaną z konkretnym duchem i wtedy podaję, kto jest owym duchem.
09.09.2004 Napisał użytkownik Ella
Czy żeby zwalczyć ducha trzeba wierzyć w to, że duchy istnieją?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Trzeba zauważyć ich istnienie w naszym życiu. Nie ma to z wiarą wiele wspólnego, bardziej z wiedzą, że one są.
24.08.2004 Napisał użytkownik ilona
Czy duch może chcieć wyjść sam?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Bywa, że duchy bardzo chcą się wydostać z ludzkiego ciała, ale niestety nie potrafią tego zrobić. To tak, jakby wpałdy do studni, z której nie potrafią się już wydostać.
11.08.2004 Napisał użytkownik gosia
Dość często wydaje mi się, że ktoś ze mną jest. Jest to przelotne wrażenie, prawie nieuchwytne i bardzo dziwne. W 2003r zmarła moja babcia, bardzo bała się śmierci, za jej życia. Choć była mi bliską osobą, raczej wzbudzała moje negatywne emocje. Na kilka miesięcy przed swoją śmiercią miała nocne widzenia swojej matki i ojca, którzy po nią przychodzili. Babcia się ich bała, wręcz wyrzucała ich z pokoju, w którym spała. Nadmieniam, że nie mieszkam w domu, w którym zmarła babcia. Czy jest to możliwe, że zamieszkała ona u mnie?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Jest taka ewentualność, aby to stwierdzić potrzebne nam są jednak pani dane osobowe, miejsce zamieszkania itd. Proszę je przesłać, sprawdzimy.
08.08.2004 Napisał użytkownik czajka
Mam pytanie: Jak można się dowiedzieć, czy duch wszedł do czyjegoś ciała?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Należy się do nas złosić przy pomocy telefonu, listu lub emaila i podać swoje dane. Sprawdzenie takie jest bezpłane. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że badanie takie przeprowadzamy jedynie dla osób bezpośrednio zainteresowanych oraz członków rodziny.
22.07.2004 Napisał użytkownik czarna
Czy duch, który wszedł do ciała może pomagać nam, bronić od złego i pomagać nam rozumieć pewne sprawy?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Absolutnie nie. Jest pewna podstawowa sprawa - duch żywi się naszą energią, potrzebuje nas do życia. Wogóle nie zastanawia się, co jest dla nas dobre, myśli jedynie o przetrwaniu i jest mu zupełnie obojętne, co się z nami stanie. Będzie nam jedynie podpowiadał po to, aby zapewnić sobie pozycję pozwalającą mu kraść naszą energię. Może się nam np. podlizywać, ale tylko po to, abyśmy nie chcieli się go pozbyć. Może nam podpowiadać - ale tylko po to, abyśmy robili to, co prowadzi do zaspokojenia jego apetytów, a nie naszych.
21.07.2004 Napisał użytkownik czarna
Jak możemy sprawdzić, czy w danym mieszkaniu jest duch?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Proszę przesłać do nas maila z adresem i zapytać, czy mieszkanie / dom zamieszkany jest przez duchy, które roszczą sobie do niego prawo (bo takie duchy są największym problemem).
09.06.2004 Napisał użytkownik herod
Czy poprzez słuchanie jakiejś muzyki zwiększa sie ryzyko opętania?

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Oczywiście. Heavy Metal, Hard Rock oraz niektóra muzyka Pop niesie ze sobą bardzo niskie wibracje, które przyciągają duchy. Jeżeli chcemy być pewni, że muzyka nie przyciągnie do nas duchów powinniśmy słuchać Chopina, Mozarta, Bacha i innych dobrych kompozytorów muzyki klasycznej.
07.06.2004 Napisał użytkownik Sin
Ciekawa sprawa. Nigdy nie myślałam, że np. moja niedowaga może być spowodowana opętaniem... Zawsze sądziłam, że to ja jestem winna wszelkim moim porażkom, że to moje nie zawsze pozytywne podejście do świata, ludzi, życia jest ich przyczyną...

Odpowiedź z biura Wandy Prątnickiej:
Ma Pani rację. To Pani odpowiedzialna jest za rzeczy, które dzieją się w Pani życiu. Ale Pani nastawienia, emocje przyciągają duchy, które pogłębiają problem.
Jeżeli zauważyłeś błedy na stronie wyślij email

Artykuły na mój temat

Onet.pl
Feniks
Wróżka
Czwarty wymiar
Gwiazdy mówią
Egzorcyści
Nawiedzenie
Duchy
Nowe artykuły
Najnowsze artykuły

Fragmenty z książki
Opętani przez duchy

Wprowadzenie
Spis treści
Iluzja śmierci
Wstęp do książki
Śmierć i co potem
Dlaczego dusze zostają
Gdy dusza pozostaje
Jaki ma to na nas wpływ
Choroby
Opętanie a choroba psychiczna
Zmiany nastrojów
Fobie, natręctwa, lęki
Samobójstwa
Wywoływanie duchów
Nałogi
Nawiedzone domy
Z życia wzięte
Więcej urywków
Egzorcyzmy a Kościół
Czy szatan istnieje?
Depresja
Lęk
Recenzje książki

Uzależnienia i nałogi


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 1


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 2


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 3


Fragmenty z książki
Poznaj Prawdę
i bądź wolnyTom I


Tom II


Tom III


Nowe książki
Wandy Prątnickiej
już dostępne!


Wybierz język