Polska wersja English version francais version Russian version Deutsche Version Espanol

Drukuj: ""wydrukuj: cel zycia kolowrot zycia 2

Cel życia

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej
"Kołowrót Życia, tom 2"


Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, drogi czytelniku, jaki jest prawdziwy cel twojego istnienia tu na Ziemi? Czasami ludzie proszą mnie, abym pomogła im odkryć, po co przyszli na świat. Widzę wtedy jak wiele panuje, co do tej kwestii, nieporozumień i błędnych przekonań. Chcą, abym pomogła im odkryć, z jaką specjalną misją przyszli na Ziemię. Odpowiedź jest tymczasem bardzo prosta i co więcej, jednakowa dla wszystkich ludzi. Celem twej egzystencji jest załatwienie spraw związanych z twymi postawami i emocjami względem ludzi, miejsc, przedmiotów, sytuacji. Przybyliśmy tu, aby coś zacząć, skończyć, oczyścić, wyeliminować, zharmonizować. Wcielamy w życie "coś", co wiąże się z ludźmi, miejscami, sprawami z przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. Wszystko to połączone jest z twoim rozumieniem Boga.
Zanim napiszę o tym więcej, przypomnę, że jako dusze przyszliśmy tu po naukę, po doświadczenia, jak to jest BYĆ, na przykład: głupim, zawistnym, naiwnym, bohaterskim, ofiarą, tchórzem, siłaczem, zarozumialcem, leniem, furiatem, itp. Czyli po to, aby poznać daną cechę, posmakować wszystkich jej zalet i wad, na własnej skórze doznać wszystkich jej skutków.
Jedna dusza wcielona w człowieka, po doświadczeniu na sobie jednej tylko cechy, rozpoznaje, jak trudno jest żyć i nie być miłością, po czym natychmiast powraca do Boga. Inne dusze doświadczają wiele tych cech naraz. Często padają pod ich ciężarem, a mimo tego nie rezygnują z dalszego ich doświadczania (jak mama Jacusia, która za wszelką cenę chciała być szlachetna).
Ilu jest ludzi na świecie (chociaż właściwiej byłoby powiedzieć, ile jest dusz w ludzkim ciele) tylu doświadcza innej cechy, albo wielu różnych cech w przeróżnych konfiguracjach. Tak bardzo zatracamy się w przeżywaniu naszych doświadczeń, że zapominamy, Kim Jesteśmy w Istocie, zapominamy o naszych boskich korzeniach.
Stąd naszym nadrzędnym celem na Ziemi jest przypomnienie sobie tego, Kim Jesteśmy w Istocie i nie utożsamianie się z tym, kim sami przed sobą wydajemy się być. Nie jesteśmy doświadczeniami, dla których tu przyszliśmy, ani też swoimi myślami, emocjami, czynami czy swoim ciałem, pomimo że je zamieszkujemy. Kim zatem jesteśmy? Jaźnią, bożą iskrą, ową cząstką Boga, która mieszka w głębi nas. To właśnie musimy odkryć sami w sobie. Nikt, nawet najświatlejszy ksiądz, terapeuta, lekarz, rodzic, przyjaciel czy guru nie zrobi tego za nas. Nie przejdą za nas naszej "ścieżki".

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Umieść tutaj swoją opinię
Email lub pseudonim
Oceń jakość portalu: pozytywna neutralna negatywna


Jeżeli zauważyłeś błedy na stronie wyślij email

Artykuły na mój temat

Onet.pl
Feniks
Wróżka
Czwarty wymiar
Gwiazdy mówią
Egzorcyści
Nawiedzenie
Duchy
Nowe artykuły
Najnowsze artykuły

Fragmenty z książki
Opętani przez duchy

Wprowadzenie
Spis treści
Iluzja śmierci
Wstęp do książki
Śmierć i co potem
Dlaczego dusze zostają
Gdy dusza pozostaje
Jaki ma to na nas wpływ
Choroby
Opętanie a choroba psychiczna
Zmiany nastrojów
Fobie, natręctwa, lęki
Samobójstwa
Wywoływanie duchów
Nałogi
Nawiedzone domy
Z życia wzięte
Więcej urywków
Egzorcyzmy a Kościół
Czy szatan istnieje?
Depresja
Lęk
Recenzje książki

Uzależnienia i nałogi


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 1


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 2


Fragmenty z książki
Kołowrót Życia tom 3


Fragmenty z książki
Poznaj Prawdę
i bądź wolnyTom I


Tom II


Tom III


Nowe książki
Wandy Prątnickiej
już dostępne!


Wybierz język